Estetinis protezavimas

Estetinis protezavimas

Nuskėlus dantį, praradus jį dėl traumos arba kitų priežasčių tampa gana sudėtinga gyventi.

Nebesinori šypsotis, eiti į viešumą, o jei danties arba dantų netekote priekinėje dantų grupėje, tuomet tai tampa tikrai didžiule fizine ir psichologine problema, kurią norisi kuo greičiau spręsti. Kaip tai padaryti? Šiuo atveju mes turime, ką pasiūlyti, tai  dantų protezavimas!

Estetinis dantų protezavimas – tai procedūra, su kuria tenka susidurti kenčiantiems nuo stipraus dantų pažeidimo arba jų netekimo. Dažniausiai estetinis dantų protezavimas taikomas priekinei dantų grupei, nes būtent priekiniams dantims yra labai svarbi graži ir tvarkinga išvaizda.  Kaip tik dėl šios priežasties estetinis protezavimas tampa labai atsakinga procedūra, iš kurios reikalaujami maksimalūs rezultatai.

Anksčiau žodžių junginys „dantų protezavimas“ buvo siejamas su senatve ir dėl jos iškritusiais dantimis. Šiomis dienomis dantų protezavimo procedūros su tuo sieti tikrai nereikėtų, kadangi technologija yra pažengusi toli į priekį, o ir dantų netekti galima ne tik dėl senatvės, tačiau ir dėl traumų, avarijų, karieso, infekcijų ir kitų ligų. Kaip tik dėl to dantų protezavimą reikėtų suprasti gerokai platesne prasme. Svarbu paminėti ir tai, kad dantų protezavimas padeda atstatyti ne tik pažeistus dantis, bet ir atkuria jų spalvą, pakoreguoja formą bei pačią danties struktūrą.


Kiek laiko trunka procedūra?

Estetinis dantų protezavimas, lyginant su dantų implantacija, trunka neilgai. Viso proceso trukmė pradedant pirmuoju apsilankymu pas gydytoją gali užtrukti nuo 2 savaičių iki poros mėnesių. Siekiant išvengti diskomforto yra pagaminami laikinieji protezai, tačiau tai nereiškia, jog taip stengiamasi nuvilkinti protezų gamybos trukmę.

Kokias medžiagas naudojant atliekamas dantų protezavimas?

Metalo keramika – protezai gaminami iš metalo, o protezo paviršius dengiamas porcelianu.

Bemetalė keramika – dantų protezai gaminami naudojant tik porcelianą, todėl dantys atrodo itin tikroviškai.

Cirkonio keramika – dantų protezavimas vyksta naudojant cirkonį. Ši medžiaga tvirčiausia ir labiausiai panaši į natūralų žmogaus dantį. 

Tie, kuriems iškyla abejonių apie teikiamą dantų protezavimo naudą, turėtų žinoti, kad:

Dantų protezai didina asmens pasitikėjimą savimi, nes, atlikus dantų protezavimo procedūrą, galima nebebijoti rodyti savo šypsenos kitiems asmenims. Be to dantų protezai pašalina kai kurias mažas raukšleles, susidariusias aplink lūpas, todėl ir pačios lūpos atrodo estetiškiau. 

Po dantų protezavimo, pacientas pradeda jausti valgymo ir kramtymo procesų palengvėjimą.

Tuo atveju, jei žmogus neturi daug dantų, gali sutrikti net kalbėjimo fonetika, todėl protezai pagelbėja atstatant žodžių tarimo aiškumą ir lengvumą.

Draugai