Estetinis dantų protezavimas

Anksčiau buvo įprasta, kad dantų protezavimas atliekamas, kuomet pažeisti dantų audiniai, jei netekote vieno ar kelių dantų, kai reikia pakeisti anksčiau darytą, nekokybišką dantų restauraciją. Kitaip tariant, dantų protezavimas buvo atliekamas siekiant pagerinti ar atstatyti dantų funkcionalumą. Estetinis protezavimas pasižymi tuo, kad jis atliekamas estetinėje (priekinėje) burnos zonoje. Tačiau laikui bėgant keitėsi estetinio dantų protezavimo samprata – tapo svarbu, kad ir galinėse burnos srityse restauracijos būtų estetiškos.

Kaip galima spręsti iš pavadinimo, estetinio protezavimo tikslas dantų estetikos korekcija. Koreguojant dantų formą, spalvą, uždarant tarpelius tarp dantų pasiekiama, kad dantų estetika būtų nepriekaištinga. Tokios korekcijos tikslas – kad žmogus galėtų nesivaržydamas džiaugtis spindinčia šypsena.  O šypsena – geros nuotaikos variklis.


Protezavimo tendencijos ir tikslai pasikeitė, kai estetinėje odontologijoje plačiai imtos naudoti tokios medžiagos, kaip bemetalė keramika ir porcelianas, medžiagos, kurių pagrindas – cirkonis. Jos iš rinkos po truputį išstumia anksčiau naudotą metalą. Beje, nepaisant to, kad bemetalės keramikos kaina yra aukštesnė.


Estetinis protezavimas šiais laikais sunkiai įsivaizduojamas be minėtų medžiagų naudojimo. Norite turėti tikrai gražią šypseną? Tuomet priekiniams dantims rekomenduojame atlikti estetinį dantų protezavimą naudojant bemetalę keramiką ir kitas medžiagas, kurios išsprendžia estetines problemas, padeda išvengti dantenų ligų.


Estetinis priekinių dantų protezavimas atliekamas dviem būdais: vainikėliais arba dantų laminatėmis. Variantų pasirinkimas priklauso nuo individualios situacijos – dantų pažeidimo lygio ir kitų faktorių. Jei dantys neturi pažeidimų, t. y. reikalinga tik estetinė formos ar spalvos korekcija, protezavimui naudojamos bemetalės keramikos (porceliano) laminatės, dar kitaip vadinamos venyrais.


Dantų laminatės – tai itin plonos iš natūralaus porceliano pagamintos plokštelės, specialiu cementu klijuojamos prie priekinio danties paviršiaus. Dantų laminatės protezavimui naudojamos, kai norima patobulinti estetinę dantų išvaizdą. Pavyzdžiui, dažniausiai koreguojama danties spalva ar forma, atstatomi nuskilę, nusidėvėję, pažeisti karieso dantys.

Dantų laminatėmis sėkmingai „uždaromi“ tarpeliai tarp dantų, ištiesinami nedaug pasisukę dantys. Taigi dantų laminatės naudojamos ir funkciniam, ir estetiniam dantų protezavimui. Dantų laminatės garantuos nuostabią šypseną.

Jei pacientas renkasi laminates, kurios pagamintos iš porceliano, gali būti tikras – ilgus metus džiaugsis idealia šypsena. Porcelianinės laminatės pasižymi ilgalaikiu spalvos ir pradinio blizgesio išsilaikymu. Be to, protezuojant tokio tipo laminatėmis išsaugoma didelė dalis pradinių danties audinių. Taip yra dėl to, kad protezuojant beveik niekada nėra poreikio šlifuoti danties audinio. Porcelianinių laminačių savybės užtikrina natūralią danties išvaizdą ir estetiką – jas labai sunku atskirti nuo tikrų dantų.

Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Pilėnė“ atsižvelgiama į kiekvieno paciento poreikius. O dantų laminačių pasirinkimas – individualaus gydytojo ir paciento darbo rezultatas. Mūsų klinikoje dirbantys gydytojai-odontologai rekomenduos dantų laminates atsižvelgę į jūsų dantų būklę, norimą dantų formą, pasiūlys kokybišką estetinio protezavimo variantą už geriausią kainą. Galutinis rezultatas – tuo įsitikinę mūsų specialistai – jūsų neapvils. Galiausiai turėsite tai, apie ką ilgai svajojote – kerinčią šypseną.

Naudojame naujausias technologijas, taigi galime pasiūlyti aukščiausios kokybės, nepriekaištingos estetikos porceliano laminates. Klinikoje „Pilėnė“ įvairioms paslaugoms, procedūroms nuolat taikomos akcijos, taigi jums būtinas odontologo paslaugas, pasitarę su specialistais, galite įsigyti gera kaina. 

 

Draugai