Protezavimas ant implantų

Kai į žandikaulį įsriegti implantai prigyja, galima pradėti dantų protezavimo ant implantų procedūrą. Dantų karūnėlės gaminamos kiekvienam žmogui individualiai dantų technikų laboratorijoje pagal padarytus dantų atspaudus arba nuskenavus 3D skeneriu jūsų protezavimui paruoštus dantis ar implantus. Dantų technikos laboratorija per tam tikrą laiką pagamina pavienius dantų vainikėlius arba jų konstrukcijas.

Prieš dantų implantaciją burnos chirurgas ir gydytojas-odontologas su pacientu aptaria protezavimo ant būsimų implantų variantus. Protezavimas ant implantų dažniausiai atliekamas naudojant ličio disilikato bemetalės keramikos vainikėlius ar protezus, pasižyminčius tvirtumu ir estetika.

Ličio disilikato keramikos protezų kaina, palyginus su protezais, pagamintais iš cirkonio, yra mažesnė. Metalo keramika yra pigiausia alternatyva, bet jos sparčiai atsisakoma dėl žalingo poveikio dantenoms. Be anksčiau įvardintų bemetalės keramikos privalumų svarbu paminėti ir svarbią jos savybę – laidumą šviesai. Tokią savybę turi ir natūralūs žmogaus dantys.

Atsižvelgiant į implantų kiekį ir įsodinimo vietą naudojamos skirtingos dantų protezavimo konstrukcijos. Tai gali būti:vieno danties protezavimas;
kelių dantų vienoje eilėje protezavimas;
visų dantų protezavimas (kai žandikaulyje visai nėra dantų).

Vieno danties protezavimas

Vienas iš paprasčiausių protezavimo variantų – dantų laboratorijoje pagamintos danties karūnėlės  pritvirtinimas ant implanto atramos. Danties protezavimas panaudojant implantą laikomas vienu geriausių sprendimų, nes danties implantas atstoja danties šaknį. Tai – labai artima natūraliai dantų struktūrai žandikaulyje.

Implantas, kaip danties šaknies pamaina, sustabdo kaulo nykimą prarasto danties vietoje. Anksčiau, kai implantavimas dar nebuvo paplitęs, vieno danties protezavimui buvo naudojamas tiltelio metodas. Naudojant šį metodą buvo šlifuojami greta prarasto danties esantys sveiki dantys.

Pasirinkus dantų defektų atstatymą implantais yra išsaugomi ir nesugadinami likę sveiki dantys, mat taikomam metodui nereikalinga gretimų dantų atrama. Ilgaamžiškumas – tai kitas danties protezavimo implantais pranašumas. Protezavus dantis tiltelio metodu trijų dantų kramtymo jėga tenka dviejų dantų šaknims, todėl dėl didelio krūvio palaipsniui tirpsta kaulas, atsiranda kišenės ir galiausiai tiltelis nebeatlaiko krūvio. Dėl šios priežasties dantų tiltelis vidutiniškai tarnauja dešimtmetį.

Naudojant implantus kramtymo jėga pasiskirsto tolygiai, tarsi esant natūraliems dantims. Įprasta, kad vieno danties protezavimui naudojamas vienas implantas, tačiau išimtiniais atvejais ant vieno implanto gali būti protezuojami du smulkūs dantys, jei dviems implantams žandikaulyje trūksta vietos.

Protezavimas, kai trūksta kelių dantų vienoje eilėje

Jeigu žandikaulyje, vienoje eilėje, trūksta kelių dantų iš eilės, naudojami mažiausiai du implantai. Du implantai paprastai laiko tris karūnėles, kai kuriais atvejais – ir keturias. Tačiau šiuo atveju aktuali dantų apkrovimo problema.

Kuo daugiau perteklinių dantų karūnėlių tvirtinama prie implantų, tuo didesnė apkrova tenka implantams ir visam dantų tilteliui. Todėl dažniausiai, jei trūksta daugiau nei keturių dantų, mažinant apkrovą naudojami daugiau nei du dantų implantai. Geriausiai kramtymo jėgos pasiskirstymą ant implantų ir dantų tiltelio įvertina gydytojas-odontologas.

Dantų protezų ilgaamžiškumą lemia teisingas apkrovos subalansavimas. Kai dar nebuvo naudojami implantai, buvo siūloma dantų eilę protezuoti plokštele (daliniu protezu). Tačiau plokštelė nėra patogi, sukelia problemų kramtant maistą, kalbant. Be to, ją prieš miegą reikia išsiimti. Be kita ko, naudojant plokštelę neišvengiamas ir kaulo tirpimas, kuris ypač sparčiai pasireiškia, jei nėra kelių dantų vienoje eilėje. Todėl, jei po kurio laiko yra nusprendžiama naudoti implantus, reikalinga brangi kaulų priauginimo procedūra.

Protezavimas, kai žandikaulyje dantų nėra

Pasirinkus protezuoti dantis implantais žandikaulyje, kuriame dantų nėra, klientas išvengia nepatogių klasikinių protezų. Jei žandikaulyje nėra danties šaknų, kaulo sunykimo procesas vyksta sparčiausiai. O sunykęs žandikaulis lemia žmogaus išvaizdos pokyčius. Dantų implantų naudojimas padeda išsaugoti išvaizdą. Bedančio žandikaulio protezavimas panaudojant dantų implantus turi kelis metodus.

Neišimami protezai ant implantų (hibridiniai dantų protezai)

Šis dantų protezavimo metodas yra artimiausias natūraliems dantims. Su šiais implantais žmogus jaučiasi lyg su nuosavais dantimis. Jų priežiūra nesiskiria nuo natūralių dantų priežiūros. Įprasta, kad naudojami šeši implantai viršutiniame žandikaulyje, keturi – apatiniame. Tačiau dėl tikslaus jų skaičiaus geriausia pasitarti su odontologijos profesionalais. Taikant šį metodą pagaminamas vientisas cirkonio keramikos dantų lankas.

Išimami dantų protezai, fiksuojami ant dantų implantų

Naudojantys klasikinius protezus susiduria su daugybe nepatogumų. Klasikiniai protezai dedami ant dantenų, todėl norint, kad jie laikytųsi tvirčiau, reikia naudoti specialias pastas ir klijus. Tačiau ir tai negarantuoja, kad protezai laikysis pakankamai tvirtai: jie gali slankioti, iškristi.

Protezavimas ant implantų naudojant išimamus protezus – geriausias sprendimas siekiant išvengti minėtų nepatogumų. Protezas, kuris nedaug skiriasi nuo klasikinių, yra fiksuojamas ant mažiausiai dviejų implantų. Taigi galite būti tikri, kad protezas bus stabilus. Kitaip tariant, galėsite nesibaiminti, kad jūsų protezai kalbant ar kramtant maistą iškris, o jūs patirsite nepatogumų. Be to, šis metodas yra pigesnis, jeigu jį lyginsime su neišimamais protezais. Be to, jis komfortabilesnis nei klasikiniai protezai.

Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Pilėnė” galite gauti profesionalią pagalbą ir rinktis jums tinkamiausią ir priimtiniausią protezavimo variantą už kokybę atitinkančią kainą. Jei dvejojate, ką rinktis – susisiekite su mumis, profesionaliai patarsime.

Draugai