Netaisyklingas sąkandis

Didelė dalis žmonių negali džiaugtis laisve šypsotis dėl įvairių problemų su dantimis. Viena iš jų – dantų sąkandžio problemos, kurias dažnai lydi žandikaulio skausmas. Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Pilėnė” už kokybę atitinkančią kainą grąžinsime jums laisvę šypsotis.

Dantų sąkandžio aukščio pažemėjimas – dažnai pasitaikanti pacientų sveikatos problema. Kas vyksta? Sąkandžio aukščio pažemėjimas daro neigiamą poveikį žandikaulio sąnariams ir patiems dantims: jie tampa jautresni, nuskyla, nudyla, apatinis veido trečdalis sumažėja. Laikui bėgant sąkandžio patologija progresuoja, atsiranda įvairių simptomų: žandikaulio skausmas, traškėjimas, skauda galvą, ūžia ausyse, vargina skausmas sąnario smilkinio srityje. Apatinės veido trečdalio dalies sumažėjimas gali pasireikšti savitu sendinančiu lūpų kampučių nusvirimu žemyn. Suprantama, kad tai pacientus trikdo.

Todėl akivaizdu, kad taisyklingo sąkandžio atstatymas svarbus ne tik kokybiškai kramtymo funkcijai. Tai – ir jūsų veido bruožai. Po profesionalaus gydymo daugelis pacientų akivaizdžiai pajaunėja, kartais – neatpažįstamai pasikeičia. Sąkandžio pakėlimas atstato ne tik šypseną, jaunatvišką veido formą – visa tai grąžina ir dažnai prarastą pasitikėjimą savimi.

Nenatūralaus sukandimo (nudilusio sąkandžio) priežastys įvairios. Tačiau jos visos vienodai svarbios, reikalaujančios profesionalų dėmesio dėl žandikaulio sąnariui keliamo pavojaus, taip pat – netaisyklingai kontaktuojantiems dantims. Dažniausiai paplitusios sužemėjusio sąkandžio priežastys yra penkios.

Danties šalinimas be atstatymo. Dažnai dėl finansinių išteklių ar laiko trūkumo klientai nepakeičia prarasto (pašalinto) danties implantu ar protezais. Dėl šios priežasties laikui bėgant atsiranda dantų lanko deformacijos, tad kenčia kramtymo kokybė. Praradus krūminius dantis kramtymo krūvis tenka priekiniams dantis, tai lemia spartesnį jų dilimą.

Bruksizmas (dantų griežimas) atsiranda dėl įtempto gyvenimo būdo, dažno streso. Tai – neurologinio pobūdžio problema, kai miego metu kramtomieji raumenys pradeda nevalingai susitraukinėti. Visa tai sukelia kramtymo judesius, kurie lemia dantų dilimą. Grandininė reakcija juda toliau – dėl dantų dilimo žemėja sąkandis. O toks procesas daro žalą žandikaulio sąnariui. Norite efektyviai išspręsti dantų griežimo sukeltas pasekmes? Reikia restauruoti nusidėvėjusius dantis – taip atstatomas sąkandžio aukštis, kramtymas vėl tampa kokybiškas ir efektyvus.

Karieso pažeisto danties kandamojo-kramtomojo paviršiaus plombavimas neprofesionalai atkuriant reljefą. Dėl plombavimo metu nekokybiškai atkurto danties reljefo danties paviršiuje esantys gumburiai netaisyklingai ir nenatūraliai kontaktuoja su kitais dantimis. Kramtant maistą dantis gali nuslysti nuo kito danties tuo pat metu nenatūraliai kreipdamas visą žandikaulį.

Periodontologinės ligos. Dėl dantenų ligų dantys tampa paslankūs, dantų fiksacija žandikaulyje suprastėja. Jei lėtinio periodontito (parodontozės) laipsnis aukštesnis, jūsų dantys ir juos supantis kaulas kramtymo metu gauna didesnius krūvius, tuo pačiu apkraunamas ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnarys.

Natūraliai nelygus dantų lankas. Natūraliai iškrypę dantys lemia jau anksčiau išvardintas problemas: netaisyklingą sąkandį, nekokybišką žandikaulių funkciją. Be to, natūraliai nelygus dantų lankas taip pat – ir estetinė problema.

Sąkandžio sužemėjimo gydymas. Atstatyti natūralias kramtymo funkcijas ir žandikaulio veikimą – sudėtinga. Tai nėra lengva procedūra. Kokio sudėtingumo bus gydymas, kiek jis gali kainuoti? Tai priklauso nuo dantų nusidėvėjimo laipsnio. Svarbu atsižvelgti į gydytojo rekomendacijas, perspėjimus apie gresiančias sąkandžio problemas. Taigi – laiku gydytis, kad išvengtumėte didesnių problemų: žandikaulio skausmo, uždegimo, dantų dilimo.

Jeigu sąkandžio pažemėjimas yra nedidelis,  gali būti taikomas sąkandžio aukščio ar nuvedimo kelių atkūrimas kompozitais. Jis skirtas atstatyti taisyklingus dantų kontaktus ir išvengti dar didesnio laipsnio dilimo.

Didesnio laipsnio sąkandžio aukščio patologija gali būti koreguojama atkuriant taisyklingą sukandimą mikroprotezavimo pagalba (laminatėmis, užklotais). Šis metodas pranašus dėl savo ilgaamžiškumo. Jis – atsparus laiko, žalingų įpročių (nikotino, raudono vyno) poveikiui, tvirtesnis, pasižymi geresne estetika. Jeigu sąkandžio pakitimo laipsnis didelis, jo aukščio atstatymui gali būti naudojami pilni vainikėliai. Gydymo metu atstatoma dantų funkcija, estetika.

Draugai