Metalo keramikos vainikėliai

Metalo keramikos vainikėliaiMetalo keramikos dantų vainikėliai – populiari dantų protezavimo rūšis. Šiuolaikinės technologijos leidžia juos pagaminti  tokius, kad jie nuo natūralaus danties praktiškai nesiskiria. Dirbtiniai vainikėliai idealiai atitinka jūsų sąkandį, dantų eilę ir visų kitų dantų spalvą.

Metalo keramikos vainikėliai arba tilteliai gaminami metalinį danties vainikėlio ar tilto karkasą padengiant porceliano sluoksniu. Karkaso padengimui naudojamo porceliano spalva atitinka natūralią dantų spalvą. Taip sukuriama natūralių dantų estetika. Dantų technikai pagamina metalo karkasą, vėliau jis padengiamas keramika.

Metalo keramikos dantų vainikėliai turi kelis pranašumus, jeigu juos lyginsime su plombomis. Pirma, galima atkurti tikslesnę pradinę danties formą. Antra, dantis sutvirtinamas geriau.

Metalo keramika tebelaikoma viena patikimiausių protezavimo metodų dėl kelių priežasčių. Pirma, metalo keramikos protezų gamybai naudojamos medžiagos sukuria itin tvirtą jungtį su metalo karkasu. Metalo lydinys ir keramika sudaro dvigubą jungtį: vienu atveju dėl oksido plėvelės lydinio paviršiuje, kitu – kai keramika įsilieja į karkaso paviršiuje esančius nelygumus.

Metalo keramika naudojama protezuojant pavienius dantis, taip pat – kelių iš eilės einančių dantų defektus. Tokie metalo keramikos vainikėliai tinka priekiniams ir galiniams dantims. Iš metalo keramikos pagaminti vainikėliai atrodo estetiškai, turi puikias funkcines savybes. Be to, jų kaina yra gerokai žemesnė nei bemetalės keramikos vainikėlių.

Šis protezavimo metodas turi vieną trūkumą. Metalinis protezo karkasas atspindi šviesą, todėl metalo keramika protezuoti dantys neatrodo tokie natūralūs kaip, pavyzdžiui, protezuoti bemetalės keramikos vainikėliais. Jei naktiniame klube šviečia neoninės lempos, gali atrodyti, kad metalo keramikos vainikėlių vietoje nėra dantų.

Kita problema – dantenų sąlytis su metalo keramika. Metalo sąlytis su dantenų audiniais kartais sukelia dantenų uždegimus, alergiją, dantų spalvos pasikeitimą, skonio burnoje pokyčius. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį laikui bėgant atsiranda tamsi linija – tai dar labiau pabrėžia danties nenatūralumą. Dar vienas aspektas – tokie vainikėliai sukelia dantų, su kuriais liečiasi, nusidėvėjimą, o kartais gali skilti ir nulūžti. Juk keramika yra ant metalinio karkaso.

Kaip ilgai nešiosite metalo keramikos dantų vainikėlį priklauso nuo to, kaip savo dantis prižiūrėsite. Jeigu nešiojate vainikėlį – dar nereiškia, kad apsisaugosite nuo ėduonies ar kitų dantų ligų.

Didžiausias metalo keramikos vainikėlių privalumas yra palyginti nedidelė jų kaina, taip pat tai, kad jie tvirti, mechaniškai atsparūs. Tačiau šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti daug estetiškesnių bemetalės keramikos protezų jūsų dantims: jie  taip pat tvirti, o minkštieji burnos audiniai juos toleruoja geriau.

Modernios klinikos „Pilėnė” (Vilnius) gydytojai-odontologai rekomenduoja metalo keramikos vainikėlius naudoti tik krūminių dantų protezavimui. Bet tik tokiu atveju, kai nėra galimybės taikyti pažangesnį dantų protezavimo būdą. Jei dvejojate, domitės, kokį būdą rinktis dantų gydymui – pasikonsultuokite su „Pilėnė“ profesionalais. Įvardinsime skirtingų gydymo būdų privalumus ir trūkumus, atsakysime į kitus klausimus, patarsime, kaip jūsų situacijos atveju elgtis geriausia. Juk sveiki ir gražūs dantys, be kita ko, jūsų geros nuotaikos variklis.

Atminkite, kad pagaminti danties vainikėlį šiek tiek užtruks – jis gaminamas laboratorijoje, tad jums reikės apsilankyti mažiausiai kelis kartus. Pradėję nešioti metalo keramikos dantų vainikėlį kurį laiką galite jausti diskomfortą. Jei dantis gyvas, jis gali būti jautrus šalčiui ar karščiui. Būna, kad vainikėlis įskyla arba nuskyla – tada galima bandyti jį atstatyti, o jei tai neįmanoma – tenka pakeisti. Ypač retai, tačiau pasitaiko, alerginės reakcijos metalui. Beje, kartais vainikėlis atsicementuoja – tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į odontologą.

Draugai