Dantų vainikėliai

Gydyti pažeistus dantis yra daugybė būdų. Jei jūsų dantis pažeistas, nedelsdami kreipkitės į specialistą, antraip problema gilės. Vėliau gali būti komplikacijų, gydyti bus sunkiau ir brangiau. Viena iš galimybių gydyti pažeistus dantis – ant nuskilusio, įtrūkusio ar nusidėvėjusio danties uždėti dantų vainikėlį (dantų karūnėlę).

Toks gydymo būdas yra labai populiarus. Dantų vainikėliais (dantų karūnėlėmis) atstatyti dantys nė kiek nesiskiria nuo natūralių jūsų dantų. Pasirinkę tokį gydymo būdą išvengsite rimtų burnos ertmės ar žandikaulio ligų ateityje. Jeigu jūsų dantis (dantys) nuskilę, įtrūkę, nusidėvėję – taikoma dantų karūnėlių (dantų vainikėlių) technologija. Jeigu dantų spalva pernelyg pakitusi arba dantų išsidėstymas netaisyklingas, atminkite – tai neigiamai gali paveikti kitus jūsų dantis. Tai reiškia, kad gydytis turite nedelsiant.

Dantų vainikėliai (karūnėlės) yra tokio pat dydžio, spalvos ir formos kaip ir natūralaus danties dangalas. Toks dangalas apgaubia pažeistą danties paviršių, sutvirtina ir apsaugo jį nuo lūžio, kitų traumų. „Pilėnė“ odontologijos klinikoje padaroma jūsų dantų skaitmeninė rentgeno nuotrauka, jeigu reikia – gydomi dantų šaknų kanalai, o gydytojas odontologas deda dantų vainikėlius (dantų karūnėlės).

Turėtumėte žinoti, kad ortopedinio gydymo arba protezavimo procedūros metu pažeistas dantis užšaldomas, tada ruošiamas paruošto vainikėlio uždėjimo procedūrai. Daromas danties atspaudas, pagal jį „Pilėnė“ laboratorijoje dantų technikas pagamina individualų, tik jums tinkamą danties vainikėlį (karūnėlę).

Kartais pacientams gali būti pasiūlome uždėti laikinus vainikėlius. Juos tereikia nešioti iki nuolatinio dantų vainikėlio (karūnėlės) pagaminimo. Laikini vainikėliai atrodo lyg natūralūs žmogaus dantys, taigi estetinių problemų neturėsite. Tiesa, su laikinuoju danties vainikėliu reikėtų elgtis kiek atsargiau – jis trapus.

Dantų vainikėliai (dantų karūnėlės) apgaubia visą dantį, taigi visiškai uždengia matomą danties dalį nuo dantenų krašto. Atsparūs kramtymui, neskyla ir nelūžta, gerai atrodo – tokios yra keraminių vainikėlių (karūnėlių savybės). Dantų vainikėliai (karūnėlės) – ilgaamžiai, tarnauja ilgus metus. Juos, kaip ir nuosavus dantis, turite prižiūrėti taip pat – atlikti kasdienę burnos higieną. 

Apibendrinkime: dantų atstatymas vainikėliais apsaugo dantį, kuris turi išlikusią nedidelę dalį plombos, apsaugo po dantų šaknų kanalo gydymo, atstato pažeistus dantis. Be to, dantų vainikėliai – pritaikyti ir tvirtam dantų breketų (ortodontinių aparatų) laikymuisi. Ant dantų vainikėlių (dantų karūnėlių) laikysis ir protezai.

Dantų vainikėlio (dantų karūnėlės) kaina priklausys nuo to, kokios medžiagos vainikėlio atstatymui pasirinksite. Geriausią sprendimą būtent jums gydytojas odontologas pasiūlys konsultacijos metu. Dantų vainikėliai gali būti metaliniai (auksas, nikelis, chromas, paladis). Tačiau pagrindinis tokio metalinio vainikėlio trūkumas – spalva. Tuo metu metalo keramikos vainikėliai, kitaip nei metaliniai, yra danties spalvos, taigi atrodo itin estetiškai. Galite rinktis ir keramikos (porceliano) vainikėlius – jie yra aukščiausios estetinės kokybės, priimtini pacientams, kurie metalui yra alergiški. Jie dažniau naudojami priekiniams dantims. Tiesa, tokie dantų vainikėliai nėra tokie stiprūs kaip pagaminti iš metalo ar metalo keramikos.

Svarbiausia – kad jūsų problema būtų išspręsta, kad džiaugtumėtės šypsena. Jei veidrodyje matote, jog jūsų šypsena galėtų būti gražesnė, estetinė odontologija siūlo daugybę galimybių ją patobulinti. Įvertinę šypsenos trūkumus, mes rasime jums tinkamiausią sprendimą.

Jei svarstote, abejojate, kokius dantų vainikėlius (dantų karūnėles) rinktis, kokie yra tokio gydymo privalumai ir trūkumai, jums trūksta informacijos dėl kainos, pasikonsultuokite su mūsų klinikos „Pilėnė“ (Vilnius) specialistais – jie atsakys į jūsų klausimus ir pasiūlys jums priimtiną gydymo būdą.

Psichologai įrodė, kad graži šypsena ne tik pagerina išvaizdą, bet ir prideda pasitikėjimo savimi. Jei nusprendėte patobulinti savo šypseną, tai galimybė ne tik pagražėti, bet ir jaustis puikiai.

Draugai