Laikini dantų protezai

Laikini dantų protezai – tai odonotologijoje vis plačiau naudojamas laikinas protezavimo būdas. Laikini dantų protezai gaminami iš plastmasės. Šių protezų paskirtis – laikinai atstatyti paciento kramtymo, kandimo funkcijas. Pavyzdžiui, kol sugis žaizdos, atsiradusios po dantų pašalinimo, implantacijos, kaulo priauginimo ar panašių procedūrų.

Plastmasiniai dantų protezai – pavieniai vainikėliai ar dantų tiltai – atrodo kokybiškai ir estetiškai, beveik kaip natūralūs dantys. Tiesa, su laiku jie susidėvi, praranda savo estetines savybes: spalvą ir blizgesį. Todėl jie ir skirti laikinam naudojimui. Po odontologinių procedūrų, sugijus dantenoms, jie pakeičiami nuolatiniais metalo, bemetalės ar cirkonio oksido keramikos protezais.

Laikini dantų protezai gali būti pasiūlomi pašalinus dantis ar dantį, įsriegus implantus, nuėmus senus protezus, po kaulo priauginimo procedūros.

Kodėl reikalingi laikini protezai? Laikini protezai naudojami dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, laikinai atstatyti dantų funkciją. Atlikus tam tikras odontologines procedūras, reikia laiko, kad tinkamai sugytų žaizdos. Jeigu dantenose atsivėrusios žaizdos, valgymas pacientui tampa kančia. Tačiau naudojant laikinus dantų protezus sumažinti galimus nepatogumus galima iki minimumo.

Be to, protezai apsaugo ir jautrius burnos ertmės audinius nuo karšto ar šalto maisto, gėrimų. Taip pat labai svarbu, kad po danties pašalinimo šalia esantys dantys nepradėtų slinkti link atsiradusios tuščios erdvės. Vykstant tokiems dantų slinkimo procesams dantenos gali prarasti formą.

Laikini protezai būtini ir estetinei funkcijai palaikyti. Kol gyja dantenos, pacientai nori atrodyti gražiai, nebijoti šypsotis, taigi laikini protezai labai svarbūs pereinamuoju laikotarpiu. Galiausiai laikini protezai padeda priprasti prie nuolatinių protezų. Štai pacientai, nešioję laikinus protezus, jaučiasi kur kas patogiau nešiodami nuolatinius protezus.

Kaip vyksta procedūra? Gydytojas-odontologas, prieš atlikdamas odontologines procedūras, nuima jūsų dantų atspaudus. Gavę informaciją dantų technikai gamina laikinus protezus. Kai jau atvyksite odontologinei procedūrai, laikini protezai būna pagaminti. Atlikus visas procedūras protezai įstatomi į jūsų dantų ertmę. Pacientai nešioja juos tol, kol sugyja žaizdos, tada įstatomi nuolatiniai protezai.

Būna atvejų, kai pacientui pašalinami visi dantys. Tuomet dantų technikai gali pagaminti laikinas plokšteles viršutiniam ir apatiniam žandikauliui. Nešiojant laikinus dantų protezus pagamintus iš plastmasės rekomenduojame vengti labai kieto maisto (pavyzdžiui, riešutų) - protezai gali sulūžti. Laikinų protezų kaina yra nedidelė, o privalumai dideli.

Laikini protezai tvirtinami laikinu cementu, todėl nėra garantijų, kad jie neatsiklijuos ir nenukris. Tačiau tai – ne problema. Atvykus į Vilniuje esančią kliniką „Pilėnė”, gydytojas-odontologas iš naujo juos pritvirtins.

Jei svarstote, kokius protezus rinktis, abejojate, kokia jų kaina, kaip detaliai vyksta procedūra arba nežinote, ar jums reikės laikinų protezų – konsultuokitės su „Pilėnė“ specialistais. Apžiūrėsime, paaiškinsime situaciją, pateiksime gydymo planą, pasitarę su jumis pasiūlysime priimtiniausią jums gydymo variantą.

Draugai