Išimami dantų protezai

Klinikoje „Pilėnė“ siūlome platų dantų protezavimo paslaugų spektrą. Protezavimui, be kita ko, naudojami įvairių konstrukcijų išimami protezai. Egzistuoja daugybė jų modifikacijų. Kada išimamų protezų gali prireikti?

Kai kuriuos jūsų šypsenos  defektus, dažniausiai didelės apimties, gydyti sudėtinga. Pavyzdžiui, netekus trijų ir daugiau dantų, juos atstatyti tiltiniais protezais keblu arba visai neįmanoma. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių dantų eilių defektų atstatymas implantais taip pat neįmanomas, o atstatymas būtinas, naudotini išimami protezai. Jų – tai pat ne viena rūšis.

Išimami dantų protezų rūšys: jie gali būti daliniai (jei yra likusių dantų), pilni (kai dantų nelikę visiškai) ir dengiantys (kai pagrindas remiasi į po ją paliktą danties šaknį). Išimami dantų protezai fiksuojami ir ant implantų.

Išimami protezai gali būti gaminami vien tik iš akrilinės plastmasės. Jie gali būti ir su metaliniu karkasu. Su šalia esančiais dantimis daliniai išimami protezai jungiasi kabliuku arba estetiškais užraktais. Išimamų dantų protezų variantų yra daugybė, egzistuoja daug jų modifikacijų.

Išimami dantų protezai – ne tik išeitis atstatyti kramtymo funkciją. Jie gaminami tokie, kad atrodytų tarsi natūralūs dantys. Tai reiškia, kad pritaikoma spalva, forma, dydžiai – taip atkuriamas estetinis burnos vaizdas. Galiausiai tokie protezai palaiko žandikaulio sąnario funkciją, taigi vėliau nebūna nemalonaus traškėjimo kramtant, ūžimo ausyse ir kitų nemalonių pojūčių.

Išimamus dantų protezus pacientai renkasi kaip laikinus odontologinių problemų sprendimo būdus. Išimamų protezų gali prireikti ir tokiais atvejais, kai galimybių implantuoti ar gaminti lanko atraminių protezų nėra.

Tačiau išimami protezai ne taip efektyviai atstato kratymo funkciją, taip pat reikalauja intensyvios priežiūros. Išimami dantų protezai naudojami ir dėl mažesnės gydymo kainos, ir tuomet, kai dantų gydymo prognozė nėra aiški. Arba – kaip laikina problemos sprendimo išeitis. Tarkime, kosmetiškai atstatant pašalintus dantis prieš jų implantavimą ir panašiai.

Kartais odontologas jums gali pasiūlyti naudoti išimamus protezus, pagamintus iš elastingų plastmasių. Pavyzdžiui, „Valplast“, „Bredent“. Minkšta plastmasė – tai nailoninis termoplastikas. Tokie protezai patogūs, nekrenta į akį, lengvi. Jų privalumas – fiksacija: nėra metalinių kabliukų, apkabėlės priglunda prie išlikusių dantų ir dantenų. Tokie protezai nesukelia alergijos, tolygiai paskirsto kramtymo spaudimą. Be to, tokio protezo praktiškai neįmanoma sulaužyti.

Išimamus protezus, kaip ir bet kuriuos kitus, svarbu kruopščiai ir atsakingai prižiūrėti. Jei abejojate dėl jums tinkamo varianto ar svarstote, ką rinktis, kviečiame konsultuotis su klinikos „Pilėnė“ (Vilnius) specialistais. Juk šypsena – jūsų vizitinė kortelė, taigi turite pasirinkti priimtiniausią gydymo variantą.

Išimami dantų protezai ne tik leidžia vėl gerai kramtyti maistą, bet ir gaminami taip, kad atrodytų kaip natūralūs dantys: pritaikoma spalva, forma bei dydžiai, taip atkuriant estetinį burnos vaizdą. Protezai taip pat palaiko žandikaulio sąnario funkciją, tad ateityje nejaučiamas nemalonus traškėjimas kramtant, ūžimas ausyse bei kiti nemalonūs pojūčiai.

Paprastai ši technologija pacientui tarnauja kaip laikini dantų protezai, taip pat yra taikomi tais atvejais, kai nėra galimybių implantuoti ar gaminti lanko atraminių protezų. Svarbu, kad pacientas pats atsakingai ir kruopščiai prižiūrėtų laikinus protezus.

Draugai