CEREC protezavimas

CEREC technologija

Cerec – tai šiuolaikiškiausia ir labiausiai pripažinta technologija protezavimo srityje. Cerec yra žodžių junginio trumpinys.

Chairside Economical Restorations of Esthetic Ceramic - išvertus iš anglų kalbos tai reikštų įrankį pritaikytą estetinei keramikinei dantų restauracijai. Šio įrenginio dėka gali būti gaminamos netiesioginės restauracijos iš keramikos. Įrenginį sudaro specialus lazerinis 3D skeneris , diaino – CAD ir gamybos dalis – CAM. CAD programa sumodeliuojamas būsimo protezo vaizdas, o CAM padeda pagaminti norimų dantų restauraciją.

Kaip vyksta CEREC procedūra?

Pirmiausiai dantis visiškai paruošiamas protezavimui, t. y. vyksta danties nušlifavimas ir paruošimas skaitmeninio antspaudo nuėmimui. Tuomet atliekamas lazerinis danties nuskenavimas. Nuskenuota informacija yra panaudojama sveiko danties morfologijos sukūrimui, programos pagalba atkuriama spalva, reikalinga forma, kryptis ir panašiai, jeigu kažkurios iš reikiamos informacijos dalies trūksta, tuomet programinė įranga pasiūlo savo variantą. Kai danties modelio kūrimas būna pabaigtas kompiuteryje, duomenys būna perduoti į frezavimo įrangą CEREC, kuri netrunka ilgiau nei 15 minučių tikslios restauracijos išpjovimui. Po išpjovimo protezas jau yra tinkamas įstatymui, telieka patikrinti matmenis ir nupoliruoti.

Kokie yra CEREC technologijos pranašumai/privalumai?

Ypatingu privalumu laikomas laiko kaštų sumažinamas. Ši procedūra yra greita, nes technologijos dėka norimus protezus galima pagaminti per 10 – 15 minučių. Dažnai užtenka tik vieno apsilankymo pas odontologą.

Cerec technologija garantuoja aukštą gamybos lygį, todėl nereikės abejoti dėl protezo formos ar kitų galimų trūkumų.

Restauracijai naudojamos tokios keramikos medžiagos, kurios savo tvirtumu, spalva bei struktūros formavimusi labai artimos natūraliems dantims. Dėl technologijos pažangumo Jums nereikės atsisakyti karštų ar šaltų maisto produktų.

Cerec protezavimo technologija išsprendžią problemą tada, kai ji yra itin skubi (pavyzdžiui išsiruošėte atostogauti, o Jums kaip tyčia nuskyla danties kraštas).

Draugai