Cirkonio oksido keramika

Odontologija ir technologijos šiandien yra pažengusios labai toli. Cirkonio keramikos protezai naudojami vis plačiau. Dėl gero estetinio vaizdo ir ilgaamžiškumo pacientai yra linkę pasirinkti būtent šį variantą. Cirkonio oksido keramikos dantų karūnėlės tinkamos įvairiais gydymo atvejais.

Cirkonio keramikos dantų karūnėlės ne mažiau tvirtos nei tos, kurios pagamintos iš metalo keramikos. Juolab, cirkonis turi kur kas daugiau pliusų. „Keraminis plienas“ – taip kartais vadinama ši tvirta medžiaga. Ji gali būti panaudojama visoms dantų grupėms, gali būti naudojama atskiriems vainikėliams, dantų tilteliams.

Kodėl cirkonis tapo toks populiarus? Pirmiausia – dėl unikalios mechaninės išdegto cirkonio oksido savybės. Nors ši medžiaga vadinama „keraminiu plienu“, iš tikrųjų pranoksta daugelį plieno rūšių. Cirkonio oksido keramikos atsparumas lūžiui siekia net 900 – 1200 megapaskalių (MPs). O tokio atsparumo pilnai pakanka praktiškai visoms odontologinėms reikmėms. Palyginimui – metalo keramikos tamprumo modulis siekia 350 MPa.

Taip, metalo keramikos dantų karūnėlės irgi tvirtos ir ilgaamžės, tinka krūminių dantų protezavimui, atsparios lūžiams, tačiau estetinė jų pusė – ne ideali. Tačiau, priešingai nei cirkonio keramika, metalo keramika nėra laidi šviesai. Priešingai nei natūralūs jūsų dantys.

Cirkonio oksido keramikos karkasas gaminamas iš cirkonio oksido. Šis ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu, padengimas specialiu porceliano sluoksniu. Todėl dantų vainikėliai ypač pralaidūs šviesai. Taigi tvirti, ilgaamžiai, atsparūs pokyčiams. Be to, nesukelia alergijos, nes neturi metalo. Gera estetika, tvirta vainikėlio konstrukcija – tokie protezavimo cirkonio oksido keramika privalumai, kurie vertinami.

Rinktis cirkonio keramiką rekomenduojame šoninių, priekinių, pavienių, didelių dantų defektų atstatymui. Galime minėti ir tai, kad naudojant cirkonio keramiką dantis dar tiksliau apgaubiamas iki pat dantenų. Tai reiškia, kad dantenų uždegimo tikimybė sumažėja, karieso – taip pat.

Tiesa, nors šnekamojoje kalboje dažniausiai vartojame žodį „cirkonis“, tai nėra tikslu. Cirkonis yra metalas, tačiau medicinoje omenyje turimas būtent cirkonio oksidas su 3-5 proc. itrio oksido priedu. Priminsime, kad cirkonis yra ta medžiaga, kuri geriausiai tinka klubo ir kelio sąnarių protezams, taigi ne išimtis ir odontologija, dantų karūnėlės.

Regis, pasaulis išgyvena cirkonio revoliuciją. Iš cirkonio gali būti gaminami ir pavieniai vainikėlių karkasai, ir 3, 4, 6, netgi 16 vienetų dantų tiltelių karkasų. Taip pat – implantų protezavimo atramos, patys implantai ir panašiai.

Cirkonio keramikos protezai, jeigu juos lyginsime su metalo keramika, turi daugybę pliusų. Štai vietoje tamsaus metalinio yra naudojamas baltos spalvos tvirtas cirkonio oksido karkasas. Verta žinoti, kad aplink cirkonio oksido konstrukcijas nevyksta dantenų uždegimas. Be to, cirkonio keramika nealergizuoja, galiausiai nebūna pilkos juostos prie dantenų krašto, jeigu lyginsime su metalo keramikos vainikėliais. Tai – dar vienas tokio protezavimo privalumas.

Taigi cirkonio keramikos privalumai neabejotini: nepriekaištinga estetika, ypatingas tvirtumas ir atsparumas lūžiams, ilgaamžiškumas, nesukelia alergijų. Cirkonio keramikos vainikėliai atrodo labai natūraliai, tinka ir pavienių dantų atstatymui, ir dantų eilių defektų taisymui. Nejausite ir specifinio metalo skonio burnoje.

Taip, vienas iš cirkonio keramikos dantų trūkumų – aukštesnė kaina. Tačiau atminkite, kad tai – ilgalaikė investicija į jūsų šypseną, kuri leis dar labiau pasitikėti savimi. Tvarkingi ir gražūs dantys – jūsų geros nuotaikos garantas. „Pilėnė“ klinikoje nuolat taikomos akcijos, taigi dantų protezavimas Vilniuje kiekvienam gali būti prieinamas gera kaina.

Draugai