Lanko atraminiai protezai

Lanko atraminiai protezai (dar vadinami biugeliais) – tai išimami dantų protezai, pagaminti iš metalinio karkaso ir plastmasinių dantenų bei dantų. Tokie protezai gaminami pacientams, kurie nori nešioti išimamą protezą. Pacientams, kurių dantys yra pakankamai sveiki ir tvirti, kad atlaikytų didelį krūvį, atsirandantį kramtymo metu. Lanko atraminiai protezai siūlomi pacientams, kurie neteko galinių dantų. Taip pat – jei nėra medicininių ar finansinių galimybių dantų atstatymui naudoti implantus.

Pagrindinė tokio protezo dalis – metalinis lietas lankas, todėl jie ir vadinami „lanko atraminiais“. Šis lankas sujungia du pamatus su dirbtiniais dantimis, esančiais defektų vietose.  Apie biugelinių protezų panaudojimą galima svarstyti tada, kai pacientas turi abiejų pusių dantų eilės galinių dantų defektus, kai pacientui fiksuojami vienos pusės galiniai dantų eilės defektai ir panašiai.

Lanko atraminiai protezai gaminami juos išliejant, turi specialią konstrukciją. Šių protezų pritvirtinimui naudojami dantys: jie specialiai paruošiami, kad galėtų būti naudojami kaip atrama. Protezai prie šių atraminių dantų tvirtinami kabliukais (apkabėlėmis) ar su užraktais ir jų sistemomis. Plastikinių protezų kabliukai gaminami iš vielos. Tvirtinimo sistemų paskirtis – protezų stabilumas. Kitaip tariant, kad pacientas kąsdamas ar kramtydamas jaustųsi patogiai. Protezas nejuda, išlieka stabilus, be to mažiau remiasi į burnos gleivinę.

Lanko atraminiai dantų protezai (biugeliai) kramtymo apkrovą perduoda ne tik į danteną ir žiaunų kaulo audinį. Apkrova tenka ir atraminiams dantims – per specialius įtaisus, vadinamuosius klamerius. Šie gali būti arba metaliniai, arba plastikiniai.

Biugeliniai protezai, jeigu juos lygintume su plastikiniais protezais, yra patogesni, tarnauja ilgiau, tvirtesni. Skaičiuojama, kad naudojant tokius protezus kramtymo funkcija atkuriama 70-čia proc. Aišku, išimami protezai neturės tokios tvirtos fiksacijos kaip neišimamos protezų konstrukcijos. Jei  tai netenkina, pasvarstykite apie dantų implantacijos galimybę.

Yra ir daugiau lanko atraminių protezų privalumų. Pavyzdžiui, palyginti su kitų protezavimo būdų kainomis, šie protezai yra santykinai pigūs. Jie gan greitai pagaminami, o dantų proteze netekus dantų yra galimybė protezus greitai pataisyti. Tokie protezai atrodo estetiškai, juos paprasta ir patogu prižiūrėti. Pritvirtinti protezai nesukelia nepatogumų kalbant, kramtant maistą. Protezus paprasta valyti.

Šiuolaikiniai protezų fiksacijos užraktai leidžia pagaminti patogius, lengvus, estetiškus išimamus lankus. Tad niekas nepastebės, kad jūs nešiojate protezą. Jei netekote krūminių dantų, jei nėra galimybės jų protezuoti implantais, lankiniai (biugeliniai) protezai – priimtina išeitis.

Tačiau tokie protezai apkrauna tuos dantis, prie kurių jie yra tvirtinami, taigi pacientams vėliau gali pasireikšti žandikaulio kaulo nykimo procesai. Lanko atraminiai protezai (biugeliai) nėra tokie patogūs kaip fiksuoti dantų protezai.

Vilniuje esančio klinikoje „Pilėnė” gausite visą reikiamą informaciją ir konsultaciją apie lanko atraminius protezus. Jei abejojate, svarstote arba negalite apsispręsti – kreipkitės ir suteiksime visą reikiamą informaciją, įvertinsime jūsų dantų būklę, pasiūlysime priimtinus gydymo variantus.

Suprantame, kad šiuolaikiški žmonės nori turėti ne tik sveikus, bet ir gražius dantis. Šypsena – tarsi vizitinė kortelė. Jei galvojate veidrodyje, kad šypsena galėtų būti gražesnė, estetinė odontologija siūlo visas galimybes ją patobulinti. Psichologai įrodė, kad graži šypsena ne tik pagerina išvaizdą, bet ir prideda pasitikėjimo savimi. Jei nusprendėte patobulinti savo šypseną, nedvejokite, imkitės veiksmų.

Draugai